Kdo jsou DiAvengers?

Kdo jsou to DiAvengers aneb má diabetologie své superhrdiny?

Léčba diabetu a porozumění lidem žijícím s tímto onemocněním není jednoduché. A už vůbec není jednoduché tuto zkušenost předat ostatním. Ale má smysl se snažit! V roce 2019 vznikla neformální skupina (duchem) mladých diabetologů #DiAvengers, jejímž cílem je podpořit vzdělávání mladých zdravotníků v oblasti diabetologie.

DiAvengers se chtějí učit a předávat dále praktické znalosti léčby diabetu, jako racionální přístup ke stravě u diabetu, efektivní používání technologií, využití nových léků na cukrovku 1. i 2. typu, indivdiuální i skupinovou edukaci osob s diabetem, kompenzaci glykémií při fyzické aktivitě a sportu, ale také při nemoci či stresu a mnoho dalších témat. Probírají také novinky z kongresů, které členové této skupiny navštěvují. Podílejí se na přípravě edukačních materiálů, které jsou na stránkách IKEM dostupné ke stažení všem.

Základem přístupu DiAvengers je respekt a porozumění priorit člověka žijícího s diabetem, vybavení ho znalostmi, dovednostmi, léky a technologiemi tak, aby mohl žít svůj život a zároveň mít bezpečně kompenzované glykémie.

DiAvengers pořádají pravidelné semináře v IKEM. Ty jsou nyní kvůli pandemii do odvolání přerušeny…

Na Semináři Edukace 2020 budou mít DiAvengers rovnou dva workshopy:

  • Hodnocení kompenzace diabetu: Příliš mnoho dat!
    Nejen lidé s diabetem, ale také lékaři hodnotící stažené záznamy, “staženiny”, se často cítí zavaleni daty. Jak se v nich rychle a jednoduše orientovat, naučíme lidi s diabetem, edukační sestry i lékaře na tomto workshopu!
  • Noncompliantní pacient: co s ním dělat?
    My samozřejmě víme, že slovo “noncompliantní” vůbec není příjemné, a proto vás zveme na náš workshop, kde probereme nejen účinné strategie, ale také příjemnější terminologii, kterou můžeme v komunikaci s člověkem s diabetem použít!