Pořadatelé

Seminář Edukace: Moderní léčba diabetu – praktické návody a postupy pořádáme, abychom se společně naučili lépe zvládat diabetes.

Život s diabetem je náročná práce, 8765 hodin v roce je na něj člověk s diabetem sám. Nezáleží na tom, zda se jedná o diabetes 1. typu, 2. typu či jiný typ cukrovky. Vyžaduje častou pozornost, plánování, počítání a někdy i odříkání.

Léčba diabetu může být složitá nejen pro pacienta, ale také z pohledu lékaře, sestry, edukátora a dalších členů zdravotnického týmu. Jednoduchá doporučení obvykle nevedou k zaručenému výsledku. Do léčby vstupují stále složitější možnosti, léky a technologie, které sice mohou velice pomoci, ale zdravotníky stojí spoustu práce a úsilí se s nimi naučit pracovat.

Společný dialog mezi lidmi žijícími s diabetem a zdravotníky nám pomůže se od sebe vzájemně naučit nejúspěšnější postupy, tipy a triky ke zvládání diabetu. Podpoří rozvoj nových možností léčby a zvládání diabetu.

Součástí podzimního semináře jsou i praktické workshopy skupiny DiAvengers (ano, i diabetologie má své superhrdiny), která podporuje vzdělávání mladých zdravotníků v diabetologii tak, aby již od začátku své kariéry využívali nejmodernější znalosti a postupy.

Věříme, že si z podzimního semináře každý odnese své. Člověk s diabetem lepší porozumění věcem, na které není v diabetologické ordinaci či při klasické edukaci čas a prostor. Lékař s diabetem zase hlubší pochopení toho, o čem je každodenní zvládání diabetu. Edukátor a ostatní zdravotníci praktické dovednosti ovládání nejmodernějších technologií. A všichni společně nové efektivní postupy, které mohou začít dělat jinak již od pondělí …no někdo možná již od pátku večer :-).

Těšíme se na vás!

Organizační tým
Robert Bém
Kateřina Čechová
Klára Picková
za skupinu DiAvengers

IKEM

Pořadatel akce
AMCA
Academic and Medical Conference Agency